0,00 zł (0) Twój koszyk
do kasy suma: 0,00 zł

Co oznacza MY WY EKO?

CODZIENNA WALKA ZE SMOGIEM

Tworzenie tarczy antysmogowej na skórze jest jednym z najważniejszych filarów codziennej pielęgnacji. Pielęgnacja antysmogowa to przede wszystkim prawidłowe oczyszczanie skóry wieczorem. Szczególnie cenionym składnikiem kosmetyków antysmogowych do oczyszczania jest węgiel, którego cząsteczki działają na toksyny niczym odkurzacz. Ponadto wszelkie zabiegi wzmacniające skórę jak stosowanie maseczek i odżywczych serum wzmacnia również odporność skóry na smog.  Do antysmogowych kosmetyków należy zaliczyć glinki i produkty detoksykacyjne,  które wyciągają zanieczyszczenia ze skóry.

UTWÓRZ TARCZĘ ANTYSMOGOWĄ

Na co dzień kremy antysmogowe tworzą na skórze barierę blokującą przenikanie pyłów i zanieczyszczeń. W kremach antysmogowych warstwę ochronna skóry uszczelniają aktywne składniki lipidowe (np. oleje) i takie które tworzą na skórze niewidoczną membranę. Tarczą na wolne rodniki są zawarte w kremach antysmogowych witaminy A C E.

ZWRÓĆ UWAGĘ NA KREMY ANTYSMOGOWE

Stosowanie kosmetyków antysmogowych skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry. Dzięki produktom anti-pollution masz szansę opóźnić wystąpienie zmarszczek i zmniejszyć widoczność już istniejących. Szczególnie kremy antysmogowe mają działanie przeciwzmarszczkowe.

Kosmetyki antysmogowe

Bio krem antysmogowy Orientana Bio krem antysmogowy Orientana
Producent: ORIENTANA
Cena: 79,90 zł
szt.
zobacz więcej

Smog jest mieszaniną spalin i kurzu, w której wykrywa się ponad 150 szkodliwych substancji, tj. pyły niskocząsteczkowe PM10 i PM 2,5, rakotwórczy benzopiren, metale ciężkie (np. chrom, ołów, rtęć), dwutlenek siarki i tlenki azotu. Przy zetknięciu zanieczyszczonego powietrza z promieniami UV powstaje tzw. tlen singletowy. Jest to bardzo cząsteczka o nadmiernej energii wpływająca na cząsteczki skóry. Wywołuje stres oksydacyjny i niszczy płaszcz hydrolipidowy naszej skóry.  

Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia nie tylko we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. W mniejszych miejscowościach a nawet na wsiach powietrze jest mocno zanieczyszczone. Co gorsza smog opanowuje nie tylko przestrzenie na zewnątrz ale przenika do naszych domów.

Nasza skóra jest codziennie narażona na styczność ze smogiem. Nawet jeśli nie wychodzimy z domu powinniśmy stosowac kremy antysmogowe. W starciu skóry z zanieczyszczeniami powietrza skóra jest na przegranej pozycji. Smog niszczy warstwę hydrolipidową skóry, czyli naturalną barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: szkodliwymi związkami chemicznymi, wirusami i bakteriami. Bez kremów antysmogowych szkodliwe substancje z zanieczyszczonego powietrza wnikają w najgłębsze warstwy skóry.

Jeśli nie zapewnimy skórze ochrony antysmogowej, to smog będzie zakwaszał naszą skórę, powodał utratę nawilżenia i suchość skóry. Lipidy znajdujące się na powierzchni skóry mutują, skóra traci elastyczność. Smog wpływa też pobudzająco na procesy zapalne skóry. W efekcie działania smogu nasza skóra staje się szara, widoczne są zatkane pory (tzw. czarne kropki). Skóra staje się sucha, wrażliwa, trądzik nasila się. Smog niszczy witaminę E, kolagen i elastynę a więc filary gładkiej i elastycznej skóry. Ostatecznie smog może nawet prowadzić do alergii kontaktowej.

O stosowaniu kosmetyków należy pamiętać każdego dnia. Szukaj produktów, które mają w  nazwie oznaczenia anti-pollution, przeciwsmogowe, antysmogowe. Ważne aby miały w składzie: oleje, ekstrakty z roślin (głównie owoców) o wysokiej zwartości witamin A C E. W profilaktyce antysmogowej równie ważne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych każdego dnia. Przeciwsmogowe kosmetyki warto stosować bez względu na to, czy dużo przebywasz na zewnątrz. Nawet podczas całodziennego pobytu w domu nasza skóra potrzebuje antysmogowej tarczy.

Podczas wszelkich aktywności na świeżym powietrzu w miejskich aglomeracjach korzystamy z masek antysmogowych. Warto zapewnić ochronę antysmogową również naszej skórze. W ten sposób chronimy się nie tylko przed wdychaniem smogu ale też przed wpływem smogu na największy organ naszego ciała jakim jest skóra.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl