0,00 zł (0) Twój koszyk
do kasy suma: 0,00 zł

Co oznacza MY WY EKO?

Po etapie oczyszczania twarzy kolejnym krokiem jest jej tonizowanie, czyli przywrócenie równowagi pH skóry. Do tego celu służą toniki i hydrolaty. Stosowanie toników oraz hydrolatów przynosi skórze wiele zalet: 

  • przywraca naturalny odczyn skóry, który często jest zaburzony przez środki myjące
  • dostarcza skórze składników nawilżających
  • wilgotna od toniku lub hydrolatu skóra szybciej i łatwiej chłonie składniki aktywne
  • toniki o bogatym składzie dostarczają składników odżywczych
  • usuwa resztki brudu, jeśli etap demakijażu i oczyszczania nie był dokładny

Toniki i hydrolaty

NATURALNE TONIKI DO TWARZY

Tonik to kosmetyk o wodnistej konsystencji. Naturalne toniki do twarzy nawilżają skórę ponieważ nie zawierają wysuszającego alkoholu wysoko w składzie. Receptury naturalnych toników do twarzy oparte są o wyciągi roślinne i naturalne składniki aktywne głównie nawilżające i odżywcze. Tonik nakładamy na twarz przy pomocy wacika lub przy pomocy zwilżonych palców w duchu zero waste. Istnieje wiele rodzajów toników: tonik do skóry normalnej, tonik do skóry wrażliwej, tonik do tonik do skóry suchej, tonik do skóry mieszanej, tłustej i trądzikowej. Tonik należy dobrać do rodzaju skóry.

NATURALNE HYDROLATY

Hydrolat to w skrócie esencja roślinna, zawierająca części składowe roślin i minimalne ilości olejków eterycznych. Hydrolat do twarzy nadaje się do użycia na skórę wokół oczu. Najczęściej pH hydrolatu jest zbliżone pH skóry. Większość hydrolatów jest dobrze tolerowane przez wrażliwe skóry. Hydrolaty można mieszać ze sobą. Czysty hydrolat do twarzy nie zawiera żadnych substancji dodatkowych poza wodą i substancją roślinną. Większość hydrolatów sprzedawana jest w praktycznych opakowaniach z atomizerem, co pozwala na stosowanie zgodnie z ideą zero waste. Hydrolaty to produkty wegańskie. Hydrolat należy dobrać do potrzeb skóry.

TONIZAJCA TWARZY

Tonizacja twarzy to bardzo ważny etap w świadomej pielęgnacji twarzy. Po etapie oczyszczania zastosowanie toniku do twarzy przywraca naturalne pH skóry. Podobnie działa spryskanie twarzy hydrolatem. Oprócz tonizowania twarzy, naturalne toniki i hydrolaty, spełniają liczne funkcje pielęgnacyjne: dostarczają nawilżenia, wypełniają skórę składnikami aktywnymi. Ponadto składniki zawarte w tonikach i hydrolatach walczą z niedoskonałościami skóry, ściągają pory, matują twarz. Tonizacja twarzy więc jest ważnym elementem pielęgnacyji, którekgo nie należy pomijać.

Nasz sklep z naturalnymi kosmetykami oferuje hydrolaty i naturalne hydrolaty wielu cenionych marek.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl