0,00 zł (0) Twój koszyk
do kasy suma: 0,00 zł
Szczotkowanie ciała na sucho w ciąży 0
Szczotkowanie ciała na sucho w ciąży

Szczotkowanie ciała na sucho w ciąży

Dwie kreski na teście ciążowym zmieniają nasze postrzeganie świata. Nawet jeśli dobrze i bez dolegliwości przechodzisz ciążę, to często zastanawiasz się czy to co robisz na co dzień, jest bezpieczne dla Twojego maleństwa. Czy można farbować włosy w ciąży, czy można nosić paznokcie żelowe w ciąży – ciągle zadajesz sobie te i podobne pytania.  Jeśli masz wątpliwości również co do tego, czy szczotkowanie ciała na sucho jest wskazane w ciąży, to ten artykuł jest dla Ciebie. Dodatkowo dowiesz się jakie są ogólne zalety oraz przeciwwskazania do szczotkowania ciała na sucho. Zapoznasz się za techniką szczotkowania ciała na sucho w ciąży.

Korzyści zdrowotne szczotkowania ciała na sucho

Korzyści pielęgnacyjne szczotkowania ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho w ciąży

Jak wykonywać szczotkowanie ciała na sucho w ciąży

Zalety szczotkowania ciała dla Mamy

Przeciwwskazania do szczotkowania ciała na sucho

W założeniach dalekowschodniej medycyny starożytnej szczotkowanie ciała na sucho służyło poprawie zdrowia. Dziś trochę zapomina się o tym aspekcie i większe skupienie jest na efektach pielęgnacyjnych, dlatego warto przypomnieć, jak szczotkowanie ciała wpływa na zdrowie.

Korzyści zdrowotne szczotkowania ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho  pobudza krążenia krwi a przyspieszone krążenie oznacza lepszy transport toksyn z organizmu. W ten sposób organizm wzmacnia się, poprawia się odporność na wirusy i bakterie. Dzięki szczotkowaniu ciała nasz organizm szybciej się regeneruje po wysiłku. W przypadku wystąpienia zakwasów szczotkowanie znacznie przyspiesza ich usuwanie. Masaż szczotką na sucho usuwa nadmiar wody z organizmu, zmniejsza obrzęki i likwiduje nadmierne napięcie mięśniowe.

Korzyści pielęgnacyjne szczotkowania ciała na sucho

Największą korzyścią urodową szczotkowania ciała na sucho jest ujędrnianie i wygładzenie ciała. Pobudzenie przepływu limfy i złuszczanie naskórka podczas szczotkowania ciała przyczynia się do ujędrnienia i wygładzenia skóry. Przy regularnym szczotkowaniu ciała zauważalne jest redukcja cellulitu, poprawa kolorytu skóry. Szczotkowanie ciała na sucho zapobiega również wrastaniu włosków po depilacji i powstawaniu rozstępów.

Szczotkowanie ciała na sucho w ciąży

Korzyści zdrowotne i pielęgnacyjne mogły by bardzo przysłużyć kobietom w okresie ciąży.

Powstaje pytanie, czy można szczotkować ciało na sucho w ciąży?

Szczotkowanie ciała na sucho jest dozwolone w ciąży, pod warunkiem jest to, że ciąża nie jest zagrożona i przebiega prawidłowo oraz nie występują ogólne przeciwwskazania do szczotkowania ciała (zobacz artykuł o szczotkowaniu ciała na sucho). W przypadku jakichkolwiek komplikacji lepiej zrezygnować ze szczotkowania ciała na sucho.

Zawsze też warto spytać lekarza prowadzącego ciąże w razie wątpliwości, czy w indywidualnym przypadku istnieją przeciwwskazania do szczotkowania ciała.

Jak wykonywać szczotkowanie ciała na sucho w ciąży

Jeśli nie szczotkowałaś ciała na sucho przed ciążą, to zacznij od szczotkowania na mokro lub na sucho miękką szczotką SOFT. Nawet jeśli wcześniej korzystałaś z twardszych szczotek typu tampico , teraz ciało może reagować większą wrażliwością, dlatego masaż szczotką należy wykonywać delikatnie i łagodniejszą szczotką. Jedyną zasadą w technice szczotkowania ciała na sucho, jakiej należy się trzymać w ciąży, jest wykonywanie szczotką ruchów w kierunku „od dołu do serca”. Jeśli chcesz ominąć jakiś obszar ciała, to zrób to. Zacznij masaż szczotką od dolnych partii ciała i kieruj się do góry. Pozostałe elementy masażu szczotką jak: długość i kształt ruchów, sposób ustawienia szczotki, nacisk szczotki uzależnij od tego, co lubi Twoja skóra. Wsłuchaj się w potrzeby Twojego ciała, zauważ co mu sprzyja i nie trzymaj się na siłę określonych technik. Pamiętaj jednak o szczególnym traktowaniu okolic brzucha i piersi. Okolice brzucha tylko delikatnie omiatamy miękką szczotką (zbyt intensywne masowanie brzucha oraz piersi może pobudzić skurcze). Piersi koniecznie szczotkuj wyłącznie delikatną szczotką, najlepiej taką do masażu biustu i dekoltu. Omijaj obszar sutków. W trzecim trymestrze zrezygnuj ze szczotkowania piersi i brzucha, bo może to wywołać przedwczesne skurcze. Szczotkowanie na sucho pomaga w przypadku opuchlizny stóp i nóg. Warto masować okrężnymi ruchami stopy, kostki, łydki, kolana, co pomoże pozbyć się nadmiaru wody.

Szczotkowanie ciała na sucho warto wykonywać tuż przed prysznicem. Podczas szczotkowania pozbędziesz się martwego naskórka a jego resztki możesz spłukać pod natryskiem. Po umyciu się warto zastosować balsam lub olejek do ciała. Jego działanie będzie bardziej intensywne, bo pobudzone krążenie krwi wspomaga transport składników odżywczych w głąb skóry.

Zalety szczotkowania ciała dla Mamy

Szczotkowanie ciała na sucho może sprawiać wiele przyjemności i powodować lepsze samopoczucie. Masaż rozluźnia ciało a za tym idzie relaks umysłu. Rytuał szczotkowania ciała sprawia, że kobieta czuję się zadbana i jest wyrazem selflove. To czas tylko dla siebie. Można go dodatkowo upiększyć kojąca muzyką, świecami i ciepłym natryskiem z ulubionym żelem do mycia ciała. Poprawa humoru gwarantowana!

Przeciwwskazania do szczotkowania ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho w ciąży podlega trochę innym zasadom niż wtedy, kiedy w ciąży nie jesteś. Zawsze jednak obowiązują te same przeciwwskazania, koniecznie przeczytaj o nich w naszym artykule o szczotkowaniu ciała na sucho.

Pamiętaj, że w ciąży jesteś równie piękna i warto o siebie dbać, także w tym okresie.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl